Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co wybrać - serwis bentley czy też nieautoryzowany zakład naprawy?
#1
Każdy właściciel samochodu na pewno zastanawia się czy bardziej opłacalny jest autoryzowany serwis aso czy też warsztat niezależny. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki oczywisty jakby się wydawało. Większość producentów aut namawia do naprawy w autoryzowanych warsztatach pod groźbą utraty gwarancji. Jednak jest to niezgodne z ustawami Unii Europejskiej. W związku z tym można dowolnie wybierać warsztat pod warunkiem, że będzie on realizował wszystkie przewidziane przez ASO czynności serwisowe. W razie braku takiej listy w zakładzie niezależnym powinno się ją uzyskać od ASO.

Kiedy warto wybrać usługi ASO?

Najważniejszą przewagą jeżeli chodzi o serwis bentley jest posiadanie wysokiej jakości sprzętu. Wbrew pozorom to nie jedyna zaleta serwisów ASO. Tego rodzaju warsztaty przede wszystkim gwarantują pewien poziom obsługi. W tego rodzaju warsztatach obsługa bardzo dba o poziom obsługi i stara się, aby każdy klient był w pełni zadowolony. W ASO każdy samochód jest dokładnie przeglądany przez pracowników, aby znaleźć każdy, nawet najmniejszy ślad jego uszkodzenia. Przy przyjęciu do serwisu do komputera wprowadzane są podstawowe informacje na temat samochodu: jego przebieg, zużyte części i wiele innych ważnych informacji. Najważniejszymi zaletami ASO jest posiadanie doświadczonej kadry specjalistów, nowoczesny sprzęt oraz dostęp do części zamiennych. W ASO zwykle stosuje się oryginalne części zamienne. Jednak niestety naprawy w serwisach autoryzowanych są o wiele droższe niż naprawy w nieautoryzowanych warsztatach. Dodatkowo zaletą serwisów ASO jest odpowiednie podejście do każdego klienta.
Jakie są zalety rozwiązań nieautoryzowanych?

Przede wszystkim zaletami tych rozwiązań jest fakt, że ceny w tych zakładach są zwykle o wiele niższe. Jeśli chodzi o warsztaty niezależne to wyróżnić można małe zakłady, które prowadzone są przez właścicieli oraz ich pracowników oraz warsztaty należące do sieci warsztatów. Zwykle te, które zaliczają się do sieci zakładów mają pewne standardy usług, które jednak nie zawsze muszą być lepsze niż te w najmniejszych zakładach. Obecnie większość zakładów niezależnych, zwłaszcza tych sieciowych stara się pod względem wyposażenia naśladować zakłady ASO ponieważ to właśnie one mają najlepszy sprzęt. Dlatego też może się w większości przypadków okazać, że skorzystanie z usług nieautoryzowanych zakładów mechanicznych to całkiem niezły pomysł.

To jakie rozwiązanie się wybierze głównie zależy od posiadanych funduszy. Jednak najczęściej rozwiązania serwisów niezależnych są bardziej opłacalne.


Serwis bentley: http://www.porscheinterauto.pl/formularz...ntley.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości